ترجمه سریع مدیریت

در تحقیقی درباره دانشجویان دانشکده پزشکی (وست و سادوسکی 2011) مهارت های موثر مدیریت زمان مثل اجتناب از پرت شدن حواس، مدیریت دوره های مطالعه دروس و اولویت بندی کارها، عوامل پیش بینی کننده بهتری از عملکرد دانشگاهی دانشجوی ترم اول نسبت به استعداد (که توسط تست پذیرش کالج پزشکی، MCAT سنجیده می شد) بودند. در دبیرستان، زمان برای شما از بیرون سازمان دهی می شود زیرا اکثر طول روز را در مدرسه هستید و حدود 30 ساعت در هفته را در کلاس و بین 10 و 15 ساعت در هفته را در حین انجام تکالیف می گذرانید. شما در کالج فقط حدود 16-12 ساعت  را در هر هفته در کلاس سپری می کند و زمان های برگزاری کلاس تان از یک روز به روز دیگر تغییر می کنند و شاید فاصله ای چندساعته بین کلاس هایتان وجود داشته باشد. یکی از نکاتی که معمولا استاد کالج تان احتمالا در هنگام بررسی سیلابس های درسی به شما می گوید آن است که توقع دارد تا در ازای هر ساعت حضور در کلاس، دو یا سه ساعت را صرف مطالعه خارج از کلاس درس کنید پس حجم مطالعه خارج از کلاستان به 30-25 ساعت در هفته می رسد. این شرایط به معنای آن است که باید ساعات مطالعه بیشتری را مدیریت کنید و والدین تان هم دور و برتان نیستند تا پیشنهاداتی درباره نحوه انجام این کار به شما ارائه کنند. ضمنا شما احتمالا در فرصت های اجتماعی مرتبط با کالج (باشگاه ها، انجمن های برادری و خواهری) نیز عضویت دارید و با چالش مسئولیت های جدید نیز مواجه هستید (شاید در حین حضور در کالج شاغل هم باشید). مشکل اکثر دانشجویان این نیست که زمان کافی برای رفع نیازهای زمانی شان ندارند بلکه آن است که نمی دانند چگونه مقدار زمان در دسترس شان را مدیریت کنند. موضوعات مربوط به مدیرت زمان می توانند با یک یا چند مورد زیر مرتبط باشند: ابهام درباره این که باید چه کاری را انجام داد (مثلا فقدان اهداف)، شکست در تجزیه اهداف به سری هایی از کارها یا عدم آگاهی درباره نحوه مدیریت زمان یا عدم آگاهی از این که چه مقدار زمان برای تکمیل یک کار خاص لازم است (بریتون و گلین 1989). خبر خوب این است که می توان مهارت های مدیریت زمان را آموخت. هدف این فصل کمک به شما در مدیر موثرتر زمان تان است.

ترجمه فوری پژوهشی

عقیده ، یک اظهار نظر ذهنی بر اساس باورهای شخصی است. بنابرین عقاید هرگز نمی توانند همیشه صحیح باشند. مثلا " هاوائی زیباترین ایالت در کشور است " . ما این را بر اساس باور شخصی مان اعلام می کنیم چون کلمه " زیبا" ذهنی است و بنابرین قابل بحث است. افراد زیادی هستند که با این گفته مخالف هستند و یک ایالت متفاوت را به عنوان زیباترین ایالت انتخاب می کنند .
برای اینکه به منبع هر اطلاعاتی اعتماد کنید باید دستور العمل شخص یا سازمان منتشر کننده آن را بدانید. آیا آنها تلاش می کند که بر روی حقائق تکیه کنند یا اینکه تلاش می کنند که شما را وادار به باور کنند یا اینکه ذهنیت شما را در موردآن موضوع تغییر دهند ؟ یافتن یک پاسخ سرراست برای این سوال می تواند دشوار باشد شاید با نگاه کردن به بخش های زیر بتوانید تصویر واضح تری از موضوع به دست بیاورید :

  • اعتبار  نویسنده در مورد این موضوع چقدر است ؟
  • آیا نویسنده منابع را به صورت مستند ثبت کرده است ؟
  • آیا منابعش متعادل و قابل اطمینان هستند ؟
  • دیگران درباره  نویسنده) چه می گویند ؟

 

ترجمه یک روزه فوری مالی

ما از حساسیت وجه نقد بنگاه برای تست تجربی نحوه‌ای که ساختار سیستم مالی و سطح توسعه یک کشور بر محدودیت‌های مالی اثر می‌گذارد،استفاده می‌کنیم. به این منظور ما تحقیق آلمیدا که تحقیق پیشگامی در زمینه ارزیابی محدودیت‌های مالی بنگاه است را با کار لوین که روشی را برای تحلیل مقایسه‌ای سامانه‌های مالی در سراسر جهان طراحی کرده است ، هم ترکیب می‌کنیم. پیش‌فرض ما این است که سیستم مالی کشور، از نظر ساختار و سطح توسعه بر حساسیت وجه نقد بنگاه‌های محدود اثر می‌گذارد اما بر بنگاه‌های غیر محدود اثری ندارد. ما پیش‌فرضمان را با یک نمونه بزرگ بین‌المللی از 30000 بنگاه در بورس از سال 1986 تا 2006 تست کردیم. یافته‌های ما نشان می‌دهند که هم ساختار سیستم مالی و هم سطح توسعه بنگاه در این مبحث اهمیت دارند. سامانه‌های مالی مبتنی بر بانک، دسترسی ساده‌تری به منابع مالی خارجی را برای بنگاه‌های محدود فراهم می‌کنند.
مدت‌ها بود که تئوری مالی بر نقش محدودیت‌های مالی بر رفتار بنگاه‌ها تمرکز کرده بود، اما چگونگی تاثیر متفاوت موانع تامین مالی خارجی بر سیستم‌های مالی متفاوت به‌ندرت بررسی شده است. اگرچه بازارهای سهام می‌توانند در برآورده کردن نیازهای مالی بنگاه نقش مهمی را داشته باشند اما سیستم بانک داری محکم و قوی می‌تواند راه‌حل جایگزینی خوبی اعمال برای برآورده کردن فوری نیازهای مالی خارجی بنگاه باشد. سیستم‌های نظارت شرکتی متفاوت، رژیم‌های متفاوت حفاظت از سرمایه‌گذار و ساختارهای تامین مالی شرکتی می‌توانند اثر مهمی همگی بر تعارض‌های آژانس داشته باشند و به‌عنوان موانع تامین مالی خارجی تلقی می‌شوند؛ بنابراین، ساختار و سطح توسعه سیستم مالی یک کشور خاص می‌تواند تعیین‌کننده کلیدی محدودیت‌های مالی‌ای باشد که بنگاه با آن مواجه است.
اسناد موجود روایت کننده تفاوت‌های مهمی در ساختار محیط مالی اقتصاد خرد هستند؛ مثلا در سال 2006 در آلمان نسبت اعتبار خصوصی در قالب پول سپرده بانک‌ها به GDP 1.23 بود که 2.5 برابر بالاتر از همین شاخص در آمریکا یعنی 0.48 است. اگر سرمایه سازی بازار سهام به نسبت GDP را برای همین کشورها در نظر بگیریم عکس این موضوع را مشاهده می‌کنیم: این شاخص‌ها در آمریکا و آلمان به ترتیب برابر با 1.35 و 0.43 هستند. سؤالی که به‌طور طبیعی مطرح می‌شود این است: در کدام کشورها بنگاه به‌احتمال کمتری در دسترسی به منابع مالی خارجی با موانع مواجه می‌شوند؟

 

این ترجمه فوری مالی با کسب اجازه از مشتری به عنوان نمونه ترجمه فوری چاپ شده است.

برای سفارش ترجمه فوری مالی، بازرگانی و اقتصادی انگلیسی از دکمه ها و منوهای مرتبط سایت ترجمه فوری استفاده کنید.