ترجمه روانشناسی - نیاز فوری به عزت نفس

از میان تمام قضاوت هایی که در زنگی داریم هیچیک مهم تر از قضاوت مان درباره خودمان نیست. این قضاوت بر تمامی لحظات و همه جوانب وجودمان تاثیر می گذارد. خودارزیابی ما زمینه ای را تشکیل می دهد که در قالب آن عمل کرده و واکنش نشان می دهیم، ارزش هایمان را انتخاب می کنیم، اهدافمان را تعیین می کنیم و با چالش های پیش رویمان مواجه می شویم. واکنش ما به رویدادها تا حدی توسط تصورمان از کیستی ما یا عزت نفس ما تعیین می شود.
عزت نفس تجربه برخورداری از شایستگی برای سازگاری با چالش های پایه زندگی و برخورداری از شایستگی زندگی شاد است. عزت نفس از دو جزء تشکیل می شود 1) خودبسندگی یا اعتماد به توانائی مان برای اندیشیدن، آموختن، انتخاب کردن و  اتخاذ تصمیمات مقتضی و 2) احترام به خویش یا اعتماد به حقمان برای شاد بودن و باور به پیشرفت، موفقیت، دوستی، احترام، عشق و رضایتی که مناسب ما است.ترجمه فوری روانشناسی
چالش های پایه شامل موارد بنیادی مثل توانائی دستیابی به زندگی متناسب و مراقبت مستقل از خویش در جهان، شایسته بودن در روابط انسانی می شود به گونه ای که تعاملات ما با دیگران رضایت بخش باشد و از نوعی تاب آوری برخوردار باشیم که به ما اجازه می دهد تا دوباره در برابر شرایط نامطلوب دوام آورده و با آنها مقابله کنیم و بر رسیدن به آرزوهایمان پافشاری کنیم.

این متن بخشی از  ترجمه فوری مقاله زیر اثر ناتانیل برندن است:
Our Urgent Need for Self-Esteem
برای دستیابی به متن کامل این ترجمه مقاله فوری از بخش تماس با ما در سایت استفاده کنید.

 

ترجمه روانشناسی - رابطه یونگ و فروید

زندگی حرفه ای یونگ نیز مثل آدلر از قبل از تماس او با فروید شروع شده بود. همچنین یونگ شبیه به آدلر پس از چند سال تماس نزدیک با فروید و روانکاو ها،  رابطه اش با فروید را قطع کرد. به هر حال یونگ بر خلاف آدلر از جامعه روانکاوی خارج نشد ولی در اکثر مواقع یونگ از نظر عاطفی و روان شناسانه خودش را از نفوذ فروید رها کرد.
فروید در سال 1909 یونگ را مثل پسر بزرگش می دانست و او را برای تصاحب تاج شاهزاده روانکاوی پس از خودش درنظر گرفته بود. تقریبا در همان دوران بود که یونگ شروع به زیر سوال بردن فروید یا اصطلاحا " پدر" کرد.  یونگ در یک تبادل نظر دراماتیک، علاقه اش به متافیزیک را نزد فروید اعتراف کرد علاقه ای که باعث شد که فروید با جمله " کلش حقه بازی است" پاسخ یونگ را بدهد ( یونگ 1965 ، ص 155) . همچنین یونگ احتمال " سنتز روان  " را پیشنهاد کرد که رویدادهای آینده را به صورت یک نیروی متعادل کننده در روانکاوی در نظر می گرفت. در اواخر تابستان 1912  یونگ به نیویورک رفت و یک سری سخنرانی در دانشگاه فوردهام داشت. این سخنرانی ها شکل روانکاوی خاص خودش که متمایز از فروید بود را نشان می داد. او در حال فرمول بندی مجدد کامل سازه روانکاوی انرژی روانی یا لیبیدو  بود و آن را از یک منبع مبتنی بر جنسیت انرژی روانی به یک منبع عمومی تر از انرژی روانی تبدیل می کرد، ،فرایندی که به صورت همزمان باعث تهدید و ناامید شدن فروید می شد.
یونگ از خروج زودهنگام آدلر از جامعه روانکاوی آگاه بود. اگرچه او منتقد آدلر و پیروانش بود اما واکنش عاطفی یونگ به فروید او را به مسیر مشابهی می برد. او در حال تقلا برای مدیریت کردن احساس دوگانه اش نسبت به فروید بود.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه روانشناسی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه تخصصی روانشناسی را همراه با میزان فوری بودن ترجمه ذکر کنید

ترجمه اقتصادی فوری - تاثیر فساد بر سرمایه گذاری خارجی

نود درصد از مدیران آسیائی مورد ارزیابی در هنگام بررسی اقتصاد شرق دور گفتند که پیشرفت فساد کندتر از قبل شده است [20] . فساد از طریق تحمیل ریسک به بنگاه، تنبیه بنگاه های متخلف و آسیب به شهرت بنگاه ، و هزینه مالی تقبل شده مستقیم و غیر مستقیم برای پرداخت های فساد آمیز می تواند مانع از رشد و توسعه بنگاه می شود. بر اساس اعلام بانک جهانی درصد بنگاه هایی که فساد را در عملیات هایشان به عنوان یک مشکل می بینند در اوکراین بیش از 40% و در بلغارستان 35% است [21]. فساد از دیدگاه اقتصادی باعث عدم تخصیص مناسب سرمایه ، انحراف منابع از فعالیت های سازنده ای مثل نوآوری و توسعه تکنولوژیک می شود. همچنین اطلاعات ناقص و منحرف و افشا نشده ای را تولید می کند که به یک طرف اجازه می دهد که از طرف دیگر سوء استفاده کند و این باعث می شود که همکاری و هم افزایی بالقوه بین دو شریک تخریب شود.این خسارت به ویژه در اقتصاد های در حال ظهور که منابع داخلی مهم ترین منبع سرمایه ای در آنها هستند وخیم تر است و مانع از سرمایه گذاری مشروع می شود. همانطور که یک تیتر خبری در مورد کودتای نظامی در پاکستان می گوید" توده های پاکستانی قیام کردند چون امید داشتند که با قدرت گرفتن نظامی ها فساد کمتر باعث رشد اقتصاد شود " [22].
فساد باعث تخریب تجارت و FDI می شود و کشورهای میزبان و مبدا و سرمایه گذاران را از کسب منافع تجاری و سرمایه گذاری محروم می کند. مثلا یک محقق از طریق محاسبات به این نتیجه که افزایش سطح فساد از سطح سنگاپور ( خیلی پایین) به سطح مکزیک (خیلی بالا) باعث افزایش بیش از بیست درصدی در بار مالی سرمایه گذاری خرجی می شود [23] بعلاوه چشم اندازهای موجود برای کسب منافع شخصی هم باعث می شود که مسئولین فاسد با آزاد سازی تجارت مخالفت کنند. سرمایه گذاران خارجی نسبت به سرمایه گذاری در اقتصادی که به دلیل روش های فاسدش شهرت دارد، تمایلی نخواهند داشت. [24]. یک مسئول شرکت یونیلور که در مورد خروج شرکتش از بلغارستان صحبت می کرد گفت :
نمی توانستیم کارمان را بدون دخیل شدن در فساد انجام دهیم. بنابرین ما یک گام منطقی برداشتیم و نتایج آن را پذیرفتیم. یعنی چمدان هایمان را بستیم و از بلغارستان خارج شدیم [25].

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه اقتصادی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه اقتصادی و کیفیت و میزان فوری بودن متن ارسالی تان را ذکر کنید