ترجمه روانشناسی - نیاز فوری به عزت نفس

از میان تمام قضاوت هایی که در زنگی داریم هیچیک مهم تر از قضاوت مان درباره خودمان نیست. این قضاوت بر تمامی لحظات و همه جوانب وجودمان تاثیر می گذارد. خودارزیابی ما زمینه ای را تشکیل می دهد که در قالب آن عمل کرده و واکنش نشان می دهیم، ارزش هایمان را انتخاب می کنیم، اهدافمان را تعیین می کنیم و با چالش های پیش رویمان مواجه می شویم. واکنش ما به رویدادها تا حدی توسط تصورمان از کیستی ما یا عزت نفس ما تعیین می شود.
عزت نفس تجربه برخورداری از شایستگی برای سازگاری با چالش های پایه زندگی و برخورداری از شایستگی زندگی شاد است. عزت نفس از دو جزء تشکیل می شود 1) خودبسندگی یا اعتماد به توانائی مان برای اندیشیدن، آموختن، انتخاب کردن و  اتخاذ تصمیمات مقتضی و 2) احترام به خویش یا اعتماد به حقمان برای شاد بودن و باور به پیشرفت، موفقیت، دوستی، احترام، عشق و رضایتی که مناسب ما است.ترجمه فوری روانشناسی
چالش های پایه شامل موارد بنیادی مثل توانائی دستیابی به زندگی متناسب و مراقبت مستقل از خویش در جهان، شایسته بودن در روابط انسانی می شود به گونه ای که تعاملات ما با دیگران رضایت بخش باشد و از نوعی تاب آوری برخوردار باشیم که به ما اجازه می دهد تا دوباره در برابر شرایط نامطلوب دوام آورده و با آنها مقابله کنیم و بر رسیدن به آرزوهایمان پافشاری کنیم.

این متن بخشی از  ترجمه فوری مقاله زیر اثر ناتانیل برندن است:
Our Urgent Need for Self-Esteem
برای دستیابی به متن کامل این ترجمه مقاله فوری از بخش تماس با ما در سایت استفاده کنید.

 

ترجمه روانشناسی - رابطه یونگ و فروید

زندگی حرفه ای یونگ نیز مثل آدلر از قبل از تماس او با فروید شروع شده بود. همچنین یونگ شبیه به آدلر پس از چند سال تماس نزدیک با فروید و روانکاو ها،  رابطه اش با فروید را قطع کرد. به هر حال یونگ بر خلاف آدلر از جامعه روانکاوی خارج نشد ولی در اکثر مواقع یونگ از نظر عاطفی و روان شناسانه خودش را از نفوذ فروید رها کرد.
فروید در سال 1909 یونگ را مثل پسر بزرگش می دانست و او را برای تصاحب تاج شاهزاده روانکاوی پس از خودش درنظر گرفته بود. تقریبا در همان دوران بود که یونگ شروع به زیر سوال بردن فروید یا اصطلاحا " پدر" کرد.  یونگ در یک تبادل نظر دراماتیک، علاقه اش به متافیزیک را نزد فروید اعتراف کرد علاقه ای که باعث شد که فروید با جمله " کلش حقه بازی است" پاسخ یونگ را بدهد ( یونگ 1965 ، ص 155) . همچنین یونگ احتمال " سنتز روان  " را پیشنهاد کرد که رویدادهای آینده را به صورت یک نیروی متعادل کننده در روانکاوی در نظر می گرفت. در اواخر تابستان 1912  یونگ به نیویورک رفت و یک سری سخنرانی در دانشگاه فوردهام داشت. این سخنرانی ها شکل روانکاوی خاص خودش که متمایز از فروید بود را نشان می داد. او در حال فرمول بندی مجدد کامل سازه روانکاوی انرژی روانی یا لیبیدو  بود و آن را از یک منبع مبتنی بر جنسیت انرژی روانی به یک منبع عمومی تر از انرژی روانی تبدیل می کرد، ،فرایندی که به صورت همزمان باعث تهدید و ناامید شدن فروید می شد.
یونگ از خروج زودهنگام آدلر از جامعه روانکاوی آگاه بود. اگرچه او منتقد آدلر و پیروانش بود اما واکنش عاطفی یونگ به فروید او را به مسیر مشابهی می برد. او در حال تقلا برای مدیریت کردن احساس دوگانه اش نسبت به فروید بود.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه روانشناسی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه تخصصی روانشناسی را همراه با میزان فوری بودن ترجمه ذکر کنید

ترجمه روانشناسی - نظریه امید

وقتی با یک مانع مواجه می شوید چه می کنید؟ ایا تسلیم می شوید یا اینکه پافشاری می کنید و فعالانه  به دنبال راه هایی برای رسیدن به هدف تان هستید؟
معمولا اگر بتوانید راه دیگری برای رسیدن به هدف تان پیدا کنید آنگاه یک چشم انداز امیدوارانه به زندگی خواهید داشت.
بر طبق نظر روانشناس مثبت گرا چارلز ریچارد  اسنایدر (1944-2006) افراد امیدوار به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنند و از نظر روانی و فیزیکی سالم تر از افراد کم امیدتر هستند.
این مقاله نگاهی به نظریه امید اسنایدر می اندارد و این نکته را بررسی می کند  که امید چطور در رسیدن به هدف هایتان به شما کمک می کند. همچنین استراتژی هایی که برای استفاده از رویکرد مثبت باید در زمان های سخت استفاده کنید را بیان می کند.
در مورد نظریه
اسنایدر جذب ایده های امید و بخشش شده بود. او در کل شغلش کتاب هایی در مورد نظریه امید منتشر کرد و 262 مقاله در مورد اثری که امید بر روی جنبه هایی مثل سلامت، آموزش ، کار و موفقیت های شخصی می گذارد، منتشر کرد.
نظریه امید می گوید که سه چیز اصلی وجود دارد که باعث می شود تفکر امیدوارانه داشته باشیم
1.    اهداف : نگاه کردن به زندگی با دید هدف گرا
2.    مسیرها : یافتن روش های متفاوت برای رسیدن به اهداف تان
3.    عاملیت : باور به اینکه می توانید تغییر ایجاد کنید و به این اهداف برسید.
اسنایدر افراد امیدوار را کسانی می داند که می توانند اهداف روشنی را تعریف کنند و چند مسیر مفید و موثر برای رسیدن به این اهداف را تصور کنند و حتی وقتی که موانعی سر راهشان قرار می گیرد در راهشان ثبات داشته باشند.

اهمیت امید
اینکه حتی بهترین برنامه ها هم می توانند به بیراهه ختم شوند، یک حقیقت آشکار در زندگی انسان است. هر چقدر هم که استعداد یا مهارت داشته باشید، امید حالتی از ذهن است که در طی پیچ و خم های زندگی به شما کمک می کند و باعث می شود که در زمان های سختی زندگی بتوانید به جلو حرکت کنید.
نکته مهم این است که همانطور که خواهیم دید امید فقط یک احساس شاد نیست ، بلکه یک مکانیسم بقای انسانی است و نمی توانیم بدون آن به موفقیت برسیم.
ظرفیت ما برای تفکر امیدوارانه در اوائل کودکی شروع به توسعه یافتن می کند . ما از زمان تولد شروع به کنار هم قرار دادن رابطه ها( اینکه چه چیزی همراه با چه چیزی است ) می کنیم تا زمانی که یک درک از علیت پیدا می کنیم یعنی نظریه ای که می گوید یک چیز می تواند باعث چیز دیگری شود. این اساس تفکر " مسیرها " است که یک عنصر از نظریه امید اسنایدر است.
در حوالی یک سالگی " تولد روانشناسی" رخ می دهد و ما حسی از هویت پیدا می کنیم. این زمانی است که می فهمیم که  می توانیم باعث وقوع رخدادها شویم . این " تفکر عاملیت" است.
تفکر عاملیت و تفکر مسیرها همراه با هم به ما ابزارهایی که برای دنبال کردن اهداف نیاز داریم را می دهند. بر طبق تحقیق اسنایدر در سال 1999 ، افرادی که امتیاز بالائی در مقیاس امید دارند در رسیدن به اهداف شان در حیطه های دانشگاهی و ورزشی موفق تر از کسانی هستند که امتیازهای امید پاینی دارند. او می گوید که امید در عزت نفس و رفاه نقش بیشتری دارد.

استفاده از نظریه امید.
شما می توانید برای کمک به افراد در استفاده از بهترین فرصت ها از نظریه امید استفاده کنید و  از این طریق استعداد های آنها را در مسیر درست قرار دهید و باعث شوید که آنها در زندگی احساس رضایت بیشتری داشته باشند و اهداف معنادارشان را با قدرت دنبال کنند.
در بخش های بعدی ما به صورت مفصل نگاهی به هر کدام از سه عنصر نظریه امید خواهیم انداخت و استراتژی هایی را بررسی خواهیم کرد که می تواند برای کمک به افراد در رسیدن به اهداف شان استفاده شود.

ادامه مطلب: ترجمه روانشناسی - نظریه امید