ترجمه روانشناسی - رابطه یونگ و فروید

زندگی حرفه ای یونگ نیز مثل آدلر از قبل از تماس او با فروید شروع شده بود. همچنین یونگ شبیه به آدلر پس از چند سال تماس نزدیک با فروید و روانکاو ها،  رابطه اش با فروید را قطع کرد. به هر حال یونگ بر خلاف آدلر از جامعه روانکاوی خارج نشد ولی در اکثر مواقع یونگ از نظر عاطفی و روان شناسانه خودش را از نفوذ فروید رها کرد.
فروید در سال 1909 یونگ را مثل پسر بزرگش می دانست و او را برای تصاحب تاج شاهزاده روانکاوی پس از خودش درنظر گرفته بود. تقریبا در همان دوران بود که یونگ شروع به زیر سوال بردن فروید یا اصطلاحا " پدر" کرد.  یونگ در یک تبادل نظر دراماتیک، علاقه اش به متافیزیک را نزد فروید اعتراف کرد علاقه ای که باعث شد که فروید با جمله " کلش حقه بازی است" پاسخ یونگ را بدهد ( یونگ 1965 ، ص 155) . همچنین یونگ احتمال " سنتز روان  " را پیشنهاد کرد که رویدادهای آینده را به صورت یک نیروی متعادل کننده در روانکاوی در نظر می گرفت. در اواخر تابستان 1912  یونگ به نیویورک رفت و یک سری سخنرانی در دانشگاه فوردهام داشت. این سخنرانی ها شکل روانکاوی خاص خودش که متمایز از فروید بود را نشان می داد. او در حال فرمول بندی مجدد کامل سازه روانکاوی انرژی روانی یا لیبیدو  بود و آن را از یک منبع مبتنی بر جنسیت انرژی روانی به یک منبع عمومی تر از انرژی روانی تبدیل می کرد، ،فرایندی که به صورت همزمان باعث تهدید و ناامید شدن فروید می شد.
یونگ از خروج زودهنگام آدلر از جامعه روانکاوی آگاه بود. اگرچه او منتقد آدلر و پیروانش بود اما واکنش عاطفی یونگ به فروید او را به مسیر مشابهی می برد. او در حال تقلا برای مدیریت کردن احساس دوگانه اش نسبت به فروید بود.

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه روانشناسی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه تخصصی روانشناسی را همراه با میزان فوری بودن ترجمه ذکر کنید

ترجمه اقتصادی فوری - تاثیر فساد بر سرمایه گذاری خارجی

نود درصد از مدیران آسیائی مورد ارزیابی در هنگام بررسی اقتصاد شرق دور گفتند که پیشرفت فساد کندتر از قبل شده است [20] . فساد از طریق تحمیل ریسک به بنگاه، تنبیه بنگاه های متخلف و آسیب به شهرت بنگاه ، و هزینه مالی تقبل شده مستقیم و غیر مستقیم برای پرداخت های فساد آمیز می تواند مانع از رشد و توسعه بنگاه می شود. بر اساس اعلام بانک جهانی درصد بنگاه هایی که فساد را در عملیات هایشان به عنوان یک مشکل می بینند در اوکراین بیش از 40% و در بلغارستان 35% است [21]. فساد از دیدگاه اقتصادی باعث عدم تخصیص مناسب سرمایه ، انحراف منابع از فعالیت های سازنده ای مثل نوآوری و توسعه تکنولوژیک می شود. همچنین اطلاعات ناقص و منحرف و افشا نشده ای را تولید می کند که به یک طرف اجازه می دهد که از طرف دیگر سوء استفاده کند و این باعث می شود که همکاری و هم افزایی بالقوه بین دو شریک تخریب شود.این خسارت به ویژه در اقتصاد های در حال ظهور که منابع داخلی مهم ترین منبع سرمایه ای در آنها هستند وخیم تر است و مانع از سرمایه گذاری مشروع می شود. همانطور که یک تیتر خبری در مورد کودتای نظامی در پاکستان می گوید" توده های پاکستانی قیام کردند چون امید داشتند که با قدرت گرفتن نظامی ها فساد کمتر باعث رشد اقتصاد شود " [22].
فساد باعث تخریب تجارت و FDI می شود و کشورهای میزبان و مبدا و سرمایه گذاران را از کسب منافع تجاری و سرمایه گذاری محروم می کند. مثلا یک محقق از طریق محاسبات به این نتیجه که افزایش سطح فساد از سطح سنگاپور ( خیلی پایین) به سطح مکزیک (خیلی بالا) باعث افزایش بیش از بیست درصدی در بار مالی سرمایه گذاری خرجی می شود [23] بعلاوه چشم اندازهای موجود برای کسب منافع شخصی هم باعث می شود که مسئولین فاسد با آزاد سازی تجارت مخالفت کنند. سرمایه گذاران خارجی نسبت به سرمایه گذاری در اقتصادی که به دلیل روش های فاسدش شهرت دارد، تمایلی نخواهند داشت. [24]. یک مسئول شرکت یونیلور که در مورد خروج شرکتش از بلغارستان صحبت می کرد گفت :
نمی توانستیم کارمان را بدون دخیل شدن در فساد انجام دهیم. بنابرین ما یک گام منطقی برداشتیم و نتایج آن را پذیرفتیم. یعنی چمدان هایمان را بستیم و از بلغارستان خارج شدیم [25].

 

نکته: کلیه نمونه  ترجمه های سایت ترجمه فوری با کسب اجازه از مشتری در سایت درج می شود یا صرفا با هدف انتشار به عنوان نمونه ترجمه تهیه می شود.

برای سفارش ترجمه اقتصادی از بخش سفارش ترجمه در منوی سایت استفاده کنید . لطفا  در بخش موضوع واژه" ترجمه اقتصادی و کیفیت و میزان فوری بودن متن ارسالی تان را ذکر کنید

مالی و بانکداری

در بین انواع نهادهای مالی در مالزی، بانک های تجاری قاطع ترین نقش را در دنبال کردن یکپارچه سازی IT  در عملیات هایشان دارند (1995 BNM ) . بر طبق این گزارش بانکها در خلال دوره 1992 تا 2004  بیش از 80% از هزینه سرمایه ای کل IT صنعت بانکداری را به خود اختصاص می دادند. بانک مرکزی مالزی انتظار داشت  که بانک ها در دوره 1995 تا 1997  همانند دوره بین سال های 1992 و 1994 هزینه کننده های اصلی در این صنعت باشند. بانک ها اکثر سرمایه گذاری IT  شان را در تملک سیستم های جدید، ارتقای سیستم های موجود وساخت زیرساخت صرف کرده بودند.
چند توضح احتمالی برای این که چرا بانک های مالزی از سال 1991 به شدت در IT سرمایه گذاری کرده اند وجود دارد.یک دلیل این سرمایه گذاری این است که بانک ها نیاز به این دارند که IT از گسترش آنها حمایت کند و در کنار نیازهای دیگر به کارائی در سیستم های تحویل نیاز دارند. یک دلیل احتمالی دیگر هم این است که بانک ها در مقایسه با دو گروه دیگر خدمات مالی یعنی شرکت های مالی و بانک های بازرگانی برگترین گروه را تشکیل می دهند. بعلاوه بانک های تجاری در بین سه نهاد مالی باعث تحرک سرمایه سریع تری می شوند و بیشترین تعداد وام ها را اعطا می کنند ( تاین 1994) . بنابرین بانک های مجبور هستند که به شکل مداوم بر روی IT تکیه کنند تا به مشتریان شان بهتر خدمت رسانی کنند و هزینه عملیات هایشان را کاهش دهند.
دلیل دیگر این است که اطلاعات گردآوری شده در خلال جمع آوری داده نشان داد که از شروع دهه 90 ، در زمانی که خود بانک ها در حال گسترش سریع بوده اند تکنولوژی های جدیدی در دسترس بانک های مالزی قرار گرفته است. مدیران مورد مصاحبه نیز تایید کردند که افزایش رقابت به دلیل نوآوری در سیستم های تحویل جدید توسط بانک ها کوچکتر مثل southern bank  و PhileoAlied به وجود آمده است. موفقیت بانک ها در جذب مشتریان جدید خصوصا در بخش با درامد بالا نشان داد که برخی مالزیائی ها ترجیح می دهند که رویکرد مدرنی به بانکداری داشته باشند
آمارهای بانک های تجاری مالزی از دهه 70 به بعد تا اواسط 1990 نشان می دهد که رشد سریعی در تعداد شعبه های فیزیکی و ATM ها در بانک های مالزی رخ داده است ( BNM، 1996-1970(  این رشد به توسعه قاطع بانک های محلی در شبکه های شعبه ها و ATM هایشان نسبت داده می شود. به هر حال بانک های خارجی سهمی در این رشد نداشتند چونبر طبق نظر تاین (1994) ، بانک مرکزی مالزی از اوائل دهه 70  مجوزی برای بانک های خارجی جدید صادر نکرده است و اجازه نداده که بانک های خارجی موجود شعبه های جدیدی باز کنند. تعداد بانک های خارجی در سال1968 به اوج خود رسیده است در حالیکه شعبه های آنها در سال 1971 در بالاترین سطح بوده است ( تاین 1994) . مصاحبه های انجام شده با مدیران چند بانک در خلال تحقیق مقدماتی که در میانه 1996 انجام شد نشان داد که همانند تنظیم شعبه های فیزکی بانک های خارجی، آنها از نظر تعداد ATM هایی که می توانند نصب کنند هم دچار محدودیت هستند. این محدودیت برای بانک های محلی اعمال نمی شود

 

توجه :سایت ترجمه فوری فقط پس از کسب اجازه از مشتری خلاصه ترجمه ها را در سایت درج می کند.